Türkiye

İskitler(Sakalar) kimdir?

Anadolu Medeniyetini kuranların Yunan Medeniyeti olduğu tezi bu Şakaları araştırdığımda çöküyor. Bu topraklar eskiden de bizimdi.

9 Ağustos 2019 Saat: 12:53
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 5.720 kez okunmuştur

İskitler (Sakalar) kimdir?
İskitler(Sakalar) kimdir?

İskitler (Sakalar) kimdir?

Siz Anadolu'ya geldiğinizde, biz buradaydık diyenlerin tarih tezi çöktü! Herodot tarihi der ki; M.Ö.625 yılında Zile yakınlarında Pers ordusu bir hile ile Saka/iskit ordusunu(Alper Tunga'yı) yenene kadar tüm Anadolu'ya Saka'lar hakimdi. Saka'lar MÖ.5. YY'da Altından elbise yaparken, o tarihte ne Rus ne Alman ne de Fransız vardı.

Yunan tezi çöktü

Biraz daha geriye gidecek olursak Sümerlere yani Orta Asyalı (Kengerler)'e rastlarız. Daha da ilerlersek Turukku'ya, "Türk" Turku krallığına gideriz. Bizi bu da kesmez bilirim. Çünkü Anadolu medeniyetini kuranların eski Yunan Medeniyeti olduğu tezi bize yıllardır yutturulmuştu. O yüzden bu tarihi yalanlara karşı biraz öfkeliyiz.

Ön Türkler

Şimdilerde dünya çapında Arkeoloji Profesörleri topraktan çıkardıkları kemiklerin DNA'larıyla o yöredeki köylülerin DNA'larını karşılaştırınca şok geciriyorlar. Çünkü DNA'ları % 97 uyumlu çıkıyor. Örneğin; antik Burdur -Isparta tarihi Aglasun kazılarınında  Sagalassos uygarlığı da Ön-Türk uygarlığı çıktı.(Belçika LEUVEN Katolik üniversitesi'nden Prof.Dr. Matc Waelkens, Ağlasun kasabasında yaptığı kazılar esnasında ortaya çıkan kemiklerin DNA’sını köylülerle karsılaştırınca şok oldu. Toprak altından çıkan 6-8 bin yıl öncesinin kemikleriyle çalıştırdığı işçi-köylülerin DNA'sı % 97 aynı çıktı.Yani onlar da Ön-Türklerin bir kolu olan Sagolassos çıktı. Frigya da Yazilitaş da böyle, Urartusu da böyle Hititi de böyle.

Atatürk sen ne büyük adamsın

Eskiden Batılı Arkeologlar buluntuları çalıp çırpıp ülkelerine kaçırıp, Anadolu tarihini uyduruk Helen diye bize kakalasalar da bizimkiler de aksini ispat etmeyi başarıyor. Buna bir örnek de Assos. Assos'u kuranlar da Ön-Türklerin bir kolu Lelegler ve Pelasglar çıktı. Ey Atatürk sen ne büyük adamsın. Her söylediğinde haklı çıkıyorsun. Alacahöyük kazılarını yaptırdığında bunları söylemiştin, sana inanmayanlar utansın artık.

Sümerce'de 950 kelime Türkçe

Kemalist tarih tezi diye küçümseyip kenara atılan "Türk Tarih Tezinin Ana Hatları" kitabını okullardan kaldırtanlar utansın. Anadolu uygarlığını eski Yunan'ın kurduğu tezi bize yutturuldu demiştik. Oysa Helenlerin bile 3/4'ü Ön-Türk çıktı. Ön-Türk Pelasglar ile Kuzey Batı Avrupa topluluğu olan Dorların karışımından oluşmuş Helenler. Daha sonra da bu karışıma diğer Ön-Türk halkları Traklar ve Mekadonlar eklenmişti. Sırada ne var? Sırada Tabi ki Göbeklitepe Ön-Türk uygarlığıyla, Turukku krallığı ve yine Urumiye deki Urmu teorisini de ögreteceğiz halkımıza. S.N Kramer ile Prof. Osman Turan hoca, Sümerce'deki 950 kelimenin kokeni Türkçedir dedi ve batıdaki diaspora tarihcileri sus pus oldular. Ah bu kelimeler Türkçe değil de  örnegin; Yunanca yada Ermenice çıksaydı neler olurdu. O zaman dünyayı ayağa kaldırırlardı.

Türklüğümüzle gurur duyabiliriz

Sebebini anladınız değil mi? Sonuç: Bugün Hun/Macarlardan, Almanlara, İtalyanlardan(Etruksler=Ön-Türklerin bir kolu), İspanyol'a, hatta İngiliz ve İskoçlara kadar neredeyse tüm batı tarihini Sakalara/İskitlere bağlama telaşında. Hemen hepsi köklerini Azerbaycan'in Gobulistanına, Albania'sina, Gabanasına ve daha kuzeyine bağlamaya basladı. Çünkü biraz geri gidince tarihleri kökleri olmadığını öğrendiler. Antik Yunan tanrılarının bile Mısırdan çalıntı olduğunu öğrendiler. Bunu ilk kez Herodot da demişti ama her ne hikmetse unutmuslardı. Batı artık "Kara Atena" yı yazdı. tarihi ile yüzlesip köklerini Türklere bağlıyor. Bu aslında iyi bir şeydir, ticari açıdan da tarihi bir firsat olabilir. İs bilenin demiş atalarımiz. Artık Turklüğümüzle Atatürk gibi gurur duyabileceğiz, tabi Atalar kültüne inanan bizim gibi köklü hissiyati olanlar duyacak.

Bahtiyar Aydın. 26 Ağustos 2018- Istanbul

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Etnikce Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız