Türkiye

Olmasaydı olurmuyduk?

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu bayram bize kalan son vatan Anadolu'dan da atılmaya çalışılırken kurtuluş mücadelesinin zafere ulaşmasıdır

30 Ağustos 2019 Saat: 15:44
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.514 kez okunmuştur

Olmasaydı olurmuyduk?
Olmasaydı olurmuyduk?

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Bu bayram neden bu kadar önemli bilirmisiniz? 

Çünkü bu bayram yüzlerce yıl Balkanlara, Kafkaslara, Kırım'da, Kuzey Afrika'ya, Arap Yarımadasına, Akdeniz'e, Ege'ye, Karadeniz'e hükmeden bir milletin bu coğrafyalardan çıkartıldıktan sonra Orta Asya'dan sonra yurt edindiği yer olan Anadolu'dan dahi kovulmaya çalışılması sonucunda ortaya çıkan savaş sonucu oluşmuştur. 

Türkler'in yönettiği ülkede teba olan onlarca milletten biri olan Yunanlıların efendilerini köle yapmaya çalıştıkları bir durum vardı. Buraya nasıl gelindi diye sormak kolay, ama cevaplamak çok zor olsa gerek. Sebepten çok sonuçlara bakmak lazım. 

Siyasal İslamcıların keşke Yunan kazansaydı diye aymazca konuşmalarına takılmamak gerek. Zira o Yunanlılar binlerce Müslümanı katletti. Birkaç yıl önce Türk toprağı olan topraklarda cami bırakmadı. Millet olarak Yunanlı olmasına rağmen Müslüman olan Giritlileri de katletti, farklı Yunanlı müslümanlara da aynısını yaptı. 

Eğer Anadolu da aynı işgale uğramış olsaydı neler olurdu? Türk nüfusu bu kadar kalabalık olmazdı. Katliamlar devam ederdi. Trabzon ve çevresinde Pontus kurulurdu. Doğumuzda Kürtlere pay verilirdi ye düşünenler olur. Ama o da olmazdı. Kürtler sürülür, Ermeniler geri getirilirdi. Orda da Ermenistan kurulurdu. Anadolu coğrafyası tekrardan Rumeli olurdu. 

Bunların olmaması için hiçbir gerekçe yok. Çünkü bu dediklerimiz Balkanlarda Yunanlı, Bulgar ve Sırplar yaptı. Sadece o dönem değil. Daha yakın bir tarih olan Srebrenitsa'da yaptı hem de. 

 Peki bunca örnek önümüzde dururken neden bu siyasal islamcılar Atatürk düşmanıdır? Salak oldukları için mi yoksa vatan haini oldukları için mi? İnşallah salaktırlar demek geliyor insanın içinden. 

Ey Türk oğlu. Selanik, Batum, Bahçesaray, Tuna Vilayeti, Manastır, Üsküp, Niş ve onlarca Türk şehri artık senin değil. Bunları unutma. Ve atana dua et ki bu coğrafyayı sana bıraktı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Etnikce Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız