Balkanlar

Truvalılar, Traklar, Frigler ve İskitlerin Türk olduğuna dair kanıtlar.

Anadolu ve Balkanların Türkleşme süreci resmi tarihe göre hep Malazgirt Zaferi ile başlatılır. Ancak bu coğrafyanın Türklüğü daha eskilere dayanmaktadır.

13 Eylül 2019 Saat: 13:56
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 11.701 kez okunmuştur

Truvalılar, Traklar, Frigler ve İskitlerin Türk olduğuna dair kanıtlar.
Truvalılar, Traklar, Frigler ve İskitlerin Türk olduğuna dair kanıtlar.

Bizim cografyamızda düşman bol bulunur. Bir de bunların dışarıdan destekçileri vardır. Türk'ün bu coğrafya'ya ait olmadığını söylerler. Bir tartışma oldu mu hemen Orta Asya'ya dönün lafı çıkıverir ağızlarından. Laflarını ağızlarına tıkayacak çok bilgi mevcuttur aslında. 

KÜRDİSTANCILAR RAHATSIZ OLDU

Erbil, Almanya ve İngiltere merkezli Kürdistan tayfasının en büyük derdi bizmişiz, neymiş efendim? İskitler Türk değilmişmiş, İrani, bir halkmış biz onları Türk yapmışız. Bu tayfa Medleri de kürtlerin atası ilan etmişti ama Med yazıtlarının Türkçe olduğunu ispatladık sustular.

GERÇEK HERYERDEN FIŞKIRIYOR

Sovyetlerin Tatar, Türk ismiyle araştırma yapmayı ve Persologlarla işbirliği yapıp İskit, Sak, Sakalar'ı İran diye yutturduğu yıllara inat artık İskitlerin Türklüğü tartışmasız kabul edilmiştir. Eski Grek kaynaklarından, kurganlara kadar artık her yerden fışkırıyor bu gerçek.

İLYADA DESTANINDA GEÇİYOR

Homeros'un, meşhur İlyada destanında geçen yer isimlerinin ve şehirlerin varlığı kesin olarak kabul edildi ama İskitleri yazdığı bölümler nedense hep saklanmıştır. Neden dersem nedenini bilirsiniz zaten. Homer'in Ilyada destanı İskit yerine "Hippemolgoi" adlı bir kavimden bahseder. Bu kavimin en büyük özelliği "kısrak sütü, kımız" içiyor olmalarıdır. Bu onlar için pek bir gurur kaynağıdır. Ve bir çok yerde bahsederler. (Bakınız: Homer, Ilyada Destanı, Kitap 13).

HİPPELMOLGOİLER KİMDİR

Peki aslında bu Hippemolgoi'lar olarak geçen toplum aslında kimlerdir? Coğrafya Bilminin temelini attığı varsayılan Eratosthenes'in Coğrafyası bu Hippemolgoi'ların aslında İskitli olduğunu yazar. Milk and the Indo-Europeans adlı bir makalede (İskitleri İranlı adlandıran bir makale dahi) Hippelmolgoi'lar İskitlidir demiştir. Bakınız: Eratosthenes "Geography" Princeton University Press, 2010, S.47 Bakınız: Romain Garnier Et. al, Milk and the Indo-Europeans, 2017.

TÜRKLER'DEN BAŞKA KIMIZ İÇEN YOK

Hesiodos da, İskitleri, "kısrak sütü sağanlar" olarak tanımlamıştır. Bakınız: Rosalind Thomas, Heredotus in context, Cambridge University Press,2002, S.55. Herodot, Tarih kitabında yine İskitlerin Kımız üretme sürecini detaylıca açıklamıştır. Dünya da Türkten başka At sütünden içki yapıp "Kımız" içen bir millet daha yoktur. Bakınız: Herodot, Kitap 4.

TRAK VE FRİGLER AT SÜTÜ İÇMİŞLER

Truva kralı Priam aslında Trak-Frigya karışımı aileye mensup olup, Truva'ya atın evcilleştirilmesini (at kültürünü) bunlar öğretmişler. Trak ve Friglerin de en büyük özelliği "kısrak sütü" içmeleridir. Bakınız: Grace H. Macurdy, The Classical Quarterly Vol. 17, No. 1, pp. 50-52. Emperyalist Batı'nın propaganda aracı olan wikipedi dahi Kımız'ın kökeninin Türklere atfetmişken İranlılardan hiç bahsetmemiştir. Bakınız: Kumis.

KIMIZ HEP TÜRKLERE ATFEDİLMİŞ

Truva-İskit bağlantısı çok kesin ve açıktır. Şimdi "Kımız" adlı Türk milli içkimiz bu bağlantıyı şiddetle destekler konumdadır. Atın evcilleştirilmesi ve Kımız hep Türklere atfedilmiştir ve bu tarihin ta kendisidir. Bu konu hakkında sonsuz kaynak yazabiliriz daha öncekilere ilave işte bir kaynak daha. Bu Alman Yazarda Atın evcilleştirme kültürünün elde ediniminde Germenlerin, Türklere borçlu olduğunu açık bir şekilde dile getirir Bakınız: Wilhelm Koppers, Urtürkentum und Urgermanentum.

TRUVALILAR TÜRK MÜ?

Traklar (Thrace), Troy (Truva), İskitler (Scythe) hepsi Türklerdir. Atı evcilleştirmişler ve kımız içmişlerdir. Avrupa kımız bilmez. Türkler süt ile kımız'ı birbirinden ayırırken Almanlar Stutenmilch derdi. Milch = süt, Stute = kısrak. 2 farklı kelimeyi birleştirmişlerdir. Kımız'ın bizde özel bir içki adı varken Almanlar sadece iki ismi birleştirmişler, birleşik kelime oluşturmuşlar ve içki harici bir manada kullanmışlardır. Yani Kımız'ın Avrupa dillerinde kökeni yoktur. Biz Türklere aittir.

Kaynakça: @iskitkerden hesabı Twitter

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Etnikce Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız