Balkanlar

Truvalılar, Traklar, Frigler ve İskitlerin Türk olduğuna dair kanıtlar.

Anadolu ve Balkanların Türkleşme süreci resmi tarihe göre hep Malazgirt Zaferi ile başlatılır. Ancak bu coğrafyanın Türklüğü daha eskilere dayanmaktadır.

13 Eylül 2019 Saat: 13:56
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 5.544 kez okunmuştur

Truvalılar, Traklar, Frigler ve İskitlerin Türk olduğuna dair kanıtlar.
Truvalılar, Traklar, Frigler ve İskitlerin Türk olduğuna dair kanıtlar.

Bizim cografyamızda düşman bol bulunur. Bir de bunların dışarıdan destekçileri vardır. Türk'ün bu coğrafya'ya ait olmadığını söylerler. Bir tartışma oldu mu hemen Orta Asya'ya dönün lafı çıkıverir ağızlarından. Laflarını ağızlarına tıkayacak çok bilgi mevcuttur aslında. 

KÜRDİSTANCILAR RAHATSIZ OLDU

Erbil, Almanya ve İngiltere merkezli Kürdistan tayfasının en büyük derdi bizmişiz, neymiş efendim? İskitler Türk değilmişmiş, İrani, bir halkmış biz onları Türk yapmışız. Bu tayfa Medleri de kürtlerin atası ilan etmişti ama Med yazıtlarının Türkçe olduğunu ispatladık sustular.

GERÇEK HERYERDEN FIŞKIRIYOR

Sovyetlerin Tatar, Türk ismiyle araştırma yapmayı ve Persologlarla işbirliği yapıp İskit, Sak, Sakalar'ı İran diye yutturduğu yıllara inat artık İskitlerin Türklüğü tartışmasız kabul edilmiştir. Eski Grek kaynaklarından, kurganlara kadar artık her yerden fışkırıyor bu gerçek.

İLYADA DESTANINDA GEÇİYOR

Homeros'un, meşhur İlyada destanında geçen yer isimlerinin ve şehirlerin varlığı kesin olarak kabul edildi ama İskitleri yazdığı bölümler nedense hep saklanmıştır. Neden dersem nedenini bilirsiniz zaten. Homer'in Ilyada destanı İskit yerine "Hippemolgoi" adlı bir kavimden bahseder. Bu kavimin en büyük özelliği "kısrak sütü, kımız" içiyor olmalarıdır. Bu onlar için pek bir gurur kaynağıdır. Ve bir çok yerde bahsederler. (Bakınız: Homer, Ilyada Destanı, Kitap 13).

HİPPELMOLGOİLER KİMDİR

Peki aslında bu Hippemolgoi'lar olarak geçen toplum aslında kimlerdir? Coğrafya Bilminin temelini attığı varsayılan Eratosthenes'in Coğrafyası bu Hippemolgoi'ların aslında İskitli olduğunu yazar. Milk and the Indo-Europeans adlı bir makalede (İskitleri İranlı adlandıran bir makale dahi) Hippelmolgoi'lar İskitlidir demiştir. Bakınız: Eratosthenes "Geography" Princeton University Press, 2010, S.47 Bakınız: Romain Garnier Et. al, Milk and the Indo-Europeans, 2017.

TÜRKLER'DEN BAŞKA KIMIZ İÇEN YOK

Hesiodos da, İskitleri, "kısrak sütü sağanlar" olarak tanımlamıştır. Bakınız: Rosalind Thomas, Heredotus in context, Cambridge University Press,2002, S.55. Herodot, Tarih kitabında yine İskitlerin Kımız üretme sürecini detaylıca açıklamıştır. Dünya da Türkten başka At sütünden içki yapıp "Kımız" içen bir millet daha yoktur. Bakınız: Herodot, Kitap 4.

TRAK VE FRİGLER AT SÜTÜ İÇMİŞLER

Truva kralı Priam aslında Trak-Frigya karışımı aileye mensup olup, Truva'ya atın evcilleştirilmesini (at kültürünü) bunlar öğretmişler. Trak ve Friglerin de en büyük özelliği "kısrak sütü" içmeleridir. Bakınız: Grace H. Macurdy, The Classical Quarterly Vol. 17, No. 1, pp. 50-52. Emperyalist Batı'nın propaganda aracı olan wikipedi dahi Kımız'ın kökeninin Türklere atfetmişken İranlılardan hiç bahsetmemiştir. Bakınız: Kumis.

KIMIZ HEP TÜRKLERE ATFEDİLMİŞ

Truva-İskit bağlantısı çok kesin ve açıktır. Şimdi "Kımız" adlı Türk milli içkimiz bu bağlantıyı şiddetle destekler konumdadır. Atın evcilleştirilmesi ve Kımız hep Türklere atfedilmiştir ve bu tarihin ta kendisidir. Bu konu hakkında sonsuz kaynak yazabiliriz daha öncekilere ilave işte bir kaynak daha. Bu Alman Yazarda Atın evcilleştirme kültürünün elde ediniminde Germenlerin, Türklere borçlu olduğunu açık bir şekilde dile getirir Bakınız: Wilhelm Koppers, Urtürkentum und Urgermanentum.

TRUVALILAR TÜRK MÜ?

Traklar (Thrace), Troy (Truva), İskitler (Scythe) hepsi Türklerdir. Atı evcilleştirmişler ve kımız içmişlerdir. Avrupa kımız bilmez. Türkler süt ile kımız'ı birbirinden ayırırken Almanlar Stutenmilch derdi. Milch = süt, Stute = kısrak. 2 farklı kelimeyi birleştirmişlerdir. Kımız'ın bizde özel bir içki adı varken Almanlar sadece iki ismi birleştirmişler, birleşik kelime oluşturmuşlar ve içki harici bir manada kullanmışlardır. Yani Kımız'ın Avrupa dillerinde kökeni yoktur. Biz Türklere aittir.

Kaynakça: @iskitkerden hesabı Twitter

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 2 yorum yapılmıştır
savaş alemdar 30.09.2021 11:34
selin misin helin misin nesin.Evet Dünya bilim insanları hz biidiğiniz ademden öncede insanların yaşadığını açık açık ispat ettiğine göre Türklerin ademde eski olduğu ortadır.Alaycı kelamlar edeceğinize tarihi yazıtları belgeleri kitabeleri yok mu sayacaksınız.Her ırkın kendine has özellikleri vardır. Hımız mesela.Sen anlamak istemesen bile Türklere has bir özelliktir, içecektir.Sadece ve sadece Türkler yapıp içmiştir.Medler safkan Türktür.Kabul etmemek sana kalmış.İranlılar dediğin iranda azınlıkta kalmış perslerdir.İranda 30 milyon persli 50 milyon Türk var.Türkçe konuşuyorlar.İranı kuran Türklerdir.1923 yılına kadar İranı Türkler yönetmiştir.Sonrası malum Türk düşmanı avrupalıların devreye girmesiyle perslilere yol verilmiştir.İskitler ve sakalar akraba oluğ Oğuz boyu Türkleridir.Selahattin Eyyübide Türktür.Tüm ailesinin isimleri Türk ismidir.Türkçe konuşmuşlardır.Hatta Selahattin Eyyübi fermanlarını Türkçe yazardı.Yabancı Tarihçileri Okuyun.Ezelden ebede Türklerden bahsederler.
Selin 17.06.2021 19:01
Hz Adem de Türk ????Siz ne iciyorsunuz ne yiyorsunuz Allah askina.Herkes size gore Turk..Medce yazitlar Turkce cikmismis.Bunu nerenizden uydurdunuz?Medce baya baya Iranice.Adamlarin kulturu,dili,dini hep Irani.Adamlar Zerdustluge inaniyor aptallar.Iskitler Turkmus butun dunya kabul ediyormus.Iskitler bugun dunyada Dogu İrani bir halk olarak kabul ediyor.O donem Roma kaynaklari Türklerin Sibirya taraflarinda yasadiklarini soyluyordu.Unlu filozof Heredot Iskitlerin Dogu İrani bir dil konustuklarini,Irani bir dine inandiklarini yazmistir.Adamlar gocebe diye hemen yapistir Turku.Bugün Turkiyede akademide eskiden Iskitler Turk gosterilirken artik İrani bir halk olarak gosteriliyor ve kabul ediyor.Kendi ulkenin tarihcileri bile artik Turk olmadiklarini kabulleniyor.Trak ve Frigler kımız ıcmismis bu nasil bir sallama????Tek bir kaynakta bile yazmiyor ictikleri.Cahil insanlar sizin kafanizdan sallayarak yazdiklariniza inaniyor ama gercek tarihi bilenler sadece zavalli faşist olarak göruluyorsunu
 

Etnikce Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız